SPOTKANIE Z POLICJANTEM.


Wiele pozytywnych wrażeń dostarczyło dzieciom spotkanie z Panem policjantem, tatą naszej koleżanki Gabrysi.

Dowiedzieliśmy się dużo ważnych rzeczy dotyczących bezpieczeństwa. Bezpiecznego poruszania się po chodniku i drodze. Poznaliśmy numery alarmowe, pod które powinniśmy dzwonić w razie pożaru, wypadku itp.

Pan Nigowski przybliżył nam pracę policjanta i ważną rolę w życiu każdego człowieka. Dużą atrakcją były przyniesione rekwizyty : czapka, kask, kajdanki, pałka itp.

Rysowaliśmy także sygnalizatory świetlne i dostaliśmy odblaski oraz kamizelki odblaskowe, które należy zawsze nosić, szczególnie wieczorem, ponieważ jesteśmy widoczni dla kierowców.


WYCIECZKA DO TEATRU LALEK.


10 listopada dzieci z  zerówki wyruszyły  na swoją  pierwszą wycieczkę autokarem do Wrocławia do Teatru Lalek na spektakl pt. " Co krokodyl jada na obiad?"

Przedstawienie było bardzo interesujące, dzieci z zachwytem oglądały grę aktorów oraz lalek. Tajemnicza muzyka i efekty świetlne dodawały uroku i niezwykłości przedstawieniu.

Ten wyjazd był przeżyciem dla nas wszystkich. Dzieci grzecznie zachowywały się, wszystkie odświętnie ubrane, ładnie ustawione w parach, słuchały wszystkich uwag swojej Pani.

Brawo zerówkowicze!


DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO.

16 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, którym jest - BOLESŁAW KRZYWOUSTY.

W tym dniu wszyscy przyszliśmy w przebraniu w strojach z epoki: byli królowie, rycerze, damy dworu, księżniczki itp.

Nauczyliśmy się przywitania króla, które zaprezentowaliśmy w czasie apelu.

Oto ono:

" Bolesław Krzywousty władca mężny i odważny, niech żyje i broni ojczyzny naszej. Wiwat Królu!"

Po złożeniu hołdu królowi braliśmy udział w balu na dworze królewskim i w konkurencjach dworskich, które zaliczyliśmy na szóstkę.