MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

  15 września był dla świetlików - kamyków dniem wyjątkowym z dwóch powodów! Był to Międzynarodowy Dzień Kropki i w tym dniu dzieci wiedziały, że czeka ich wspaniała zabawa i miała nas odwiedzić klasa 3b wraz z panią Moniką.

Nie mogliśmy się doczekać....

Przygotowaliśmy dla gości piosenkę pt. ,,Na zielonej łące" z inscenizacją ruchową. Wybraliśmy tę piosenkę, ponieważ na łące żyje wiele zwierząt w  kropki.Są to między innymi biedronki, motylki i żabki.

 Po wspólnym zaśpiewaniu piosenki, przystąpiliśmy do konkursów. Jednym z nich było obklejanie swoich pań kropkami na czas. Połączyliśmy siły i podzieliliśmy się na równe drużyny, starsi z młodszymi. Jak widać obie drużyny spisały się na medal.

Klasa 3b również miała dla nas dwie niespodzianki: inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Żuk" i wspólne kolorowanie wielkiej kropki, którą później przy pomocy odpowiedniego programu w tablecie pani Monika ożywiała! Kolorowe kule, wirtualnie krążyły na ekranie tabletu, co stanowiło dla wszystkich nielada atrakcję.

Kolejnym zadaniem było łączenie kropek. Zerówkowicze za pomocą kropek i liczb łączyli je, tworząc rysunek pająka. Natomiast klasa trzecia poradziła sobie bez trudu łącząc kropki liczb od 1-100, wykonując rysunek piratów i ich statku.


Był to wspaniały dzień zabawy i integracji, który na długo zostanie w naszej pamięci. Otrzymaliśmy też dyplom uczestników Międzynarodowego Dnia Kropki, który z dumą zawisł w naszej sali.