W piątek 8 października  w ramach Code week uczyliśmy się kodowania.

Co to takiego? To nauka programowania dla każdego. Dzieci mogą tworzyć np. własne gry interaktywne: rebusy, labirynty, animowane historyjki ...

Trenerami kodowania byli uczniowie z klasy 3b, z którymi już wcześniej obchodziliśmy Dzień Kropki. Starsi koledzy i koleżanki oraz pani Monika instruowali nas, jakie działania mamy wykonać.

Realizowaliśmy projekt "Skaczące piłeczki." Jego celem było stworzenie interaktywnej gry, w której piłeczki skaczą na różną wysokość i znikają po dotknięciu palcem. Dzieci pomniejszały i powiększały piłeczki, przy pomocy kombinacji klocków sprawiały, że piłeczki skakały na różną wysokość, a po dotknięciu palcem znikały.

TALERZ PEŁEN WARZYW

Pierwszy tydzień października zaczęliśmy jesiennie i zdrowo!

Ponieważ lubimy owoce i warzywa, to postanowiłam przekonać do ich jedzenia zerówkowiczów.

Wszyscy wiemy, że warzywa są dobre dla dziecięcych brzuszków i pomagają w lepszym trawieniu, dlatego długo nie musiałam zachęcać moich świetlików - kamyków do ich zjedzenia.

Spróbowaliśmy pomidora, ogórka, rzodkiewkę, paprykę i marchewkę, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikały z talerzy.

- Ja zjadłam nawet wszystkie proszę pani! - krzyczała Agnieszka, Olga, Karinka!  Chłopcy, którzy w mniejszości lubią nowości, skupili się na chrupaniu marchewek, jak nasz królik - kamyczek:) Uśmiechał się więc szczególnie do tych, którzy też lubią jego przysmak.

Ale smaczny i zdrowy był to posiłek! Buźki i brzuszki były najedzone i zadowolone.

A to nasze prace: